Hemen Arayın

Çalışma Saatlerimiz

Halıda oluşan lekelerin temizliğinde en önemli konu lekeye müdahale süresidir. Hemen ve doğru müdahale ile birçok lekeyi halıdan çıkarmak mümkündür. Geç ya da yanlış müdahale, lekenin halıya iyice işlemesine neden olacaktır.

Kullanılarak leke kaynağı halıdan uzaklaştırılmalıdır. Daha sonra lekenin fazla kullanılmasına neden olmayacak şekilde emiciliği yüksek bir bez ile lekeye müdahale edilmelidir. Lekenin hav diplerine nüfus etmemesi için lekenin üzerine fazla baskı uygulanmamalı ve ovalama işlemi yapılmamalıdır. Kağıt havlu, bez veya beyaz bir bez ile leke bölgesine tampon uygulayın. Leke çıkarma parçalarını temizleme dış merkeze doğru olmalıdır.

Sıcak su kullanmaktan kaçınılmalıdır. Sıcak su ile uygulanan temizleme işlemleri lekenin kumaşa iyice işlemesini neden olacağı için lekenin kaçınılması imkansız hale getirebilmektedir. Leke çıkarma işlemleri bir veya birkaç defa tekrarlanmalıdır. Müdahale sırasında yeteri kadar tekrar yapıldığında; hav diplerine doğru giden çözünmüş leke, halı kurumaya başlayınca yeniden yüzeyde belirecektir.

Müdahale sonrası halıda hala leke gösteriyorsa, lekenin halıya kalmasının önüne geçmek için vakit kaybetmeden bir profesyonel halı yıkama firması ile iletişime geçilmelidir.

Comments are closed